Custom Camelbak MULE

Data dodania: 12 lipca 2013   |  Ilość komentarzy: 9   |  Kategorie: Wyposażenie

Na jednym z blogów o survivalu toczy się dyskusja nad zestawem ucieczkowym. Warto poszukać i poczytać co mają ludzie do powiedzenia na ten temat. Ja dziś zaprezentuję mojego customa którego wykorzystuję jako mały plecak E&E w sytuacjach militarnych. To wersja przejściowa. Cały czas sprzęt ewoluuje i ja poszukuję czegoś nowego. Czegoś co zapewniałby wygodę oraz mobilność przy zachowaniu niskiej masy oraz dobrej pojemności. Czyli odwieczny problem ludzkości. Jak stworzyć lekki a zarazem pojemny plecak który nie będzie przeszkadzał w normalnym użytkowaniu. W plecakach typu E&E lub BOB największym problemem jest zmieszczenie dużej ilości niezbędnych elementów w małym gabarycie. To nie może być waliza którą będziemy taszczyć i zmęczymy się po kilku kilometrach. Chciałem tutaj przypomnieć nasz marsz wzdłuż wybrzeża. Tak właśnie wygląda ucieczka. 9 dni marszu ze swoim sprzętem. Świetne doświadczenie. Sam wiem teraz czego będę potrzebował do zestawu ucieczkowego.

Już niedługo wytłumaczę co to są te całe zestawy BOB, GO bag, E&E czy BIS.

A dziś mój mały plecak Camelbaka robiący w zielonej taktyce jako uzupełnienie wyposażenia.

Dlaczego Camelbak ? Prosta sprawa. Kupiony po taniości leży w szafie i się kurzy. Za mały na plecak a za duży na system hydracyjny. Ale czy na pewno? W zielonej taktyce potrzebny jest zestaw ucieczkowy który będzie uzupełniał podstawowe wyposażenie. Mamy więc pierwszą

linie na pasie ( w zimie w smocku) lub w nerce, do tego druga linia w kamizelce lub chest rigu i trzecia linia w plecaku.

Camelbak przenoszony jest pod klapą plecaka lub dopinany do niego w taki sposób aby można było go szybko wziąć. Gdy zostawiamy trzecią linię w bazie lub gdy wymaga tego sytuacja zabieramy sam plecaczek i spadamy w las.

Co wchodzi do plecaka ?

-3 litry wody w camelbaku lub Source (w zależności co jest akurat czyste ;-))

-dodatkowa racja żywnościowa

-dodatkowa amunicja

-inne (piła składana, odzież it)

 

W moim plecaku typu MULE brakowało miejsca na dodatkowe rzeczy. Nowsze modele mają dużą kieszeń obszytą MOLLE więc można tam dopiąć ładownice na magazynki lub inną kieszeń. W moim nie ma takiego rozwiązania. Dlatego postanowiłem doszyć panel który pozwalałby rozbudować cały plecak. Mamy więc teraz możliwość zabrania dwóch dodatkowych ładownic lub innej kieszeni na sprzęt. Mamy kieszeń na większe przedmioty -wchodzi tam piła Bahco i inne długie przedmioty. No i mamy tez dzięki panelowi możliwość przenoszenia poncho, ocieplacza lub dodatkowej odzieży. Wsadzamy pod panel i dopinany do taśm na dużej kieszeni żeby czasem nie zgubić.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA ATACS-FG-14 ATACS-FG-22 ATACS-FG-24 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA