O nas

survivaltech_bushcraftlinePrezentacja nowej linii Bushcraftpodczas największych targów w Europie IWA

Survivaltech – od 2010 roku TAK JESTEŚMY JUŻ 10 LAT NA RYNKU I 10 LAT REALIZUJEMY SZKOLENIA :)

Marka Survivaltech powstała w 2010 roku. Jest wynikiem ponad 20 lat doświadczeń w technikach survivalowych wyciągniętych z harcerstwa, służby w armii oraz różnych organizacjach. Nie jest tak że Survivaltech powstał aby zapewnić jakąś lukę w rynku, choć rzeczywiście gdy powstawał na polskim rynku były tylko dwie firmy profesjonalnie zajmujące się szkoleniami z technik survivalowych. Ostatnie dwa lata to coś co możemy nazwać ekspansją na rynek Polski. Otwarliśmy kilka oddziałów Survivaltech w kilku lokalizacjach w Polsce. W każdej z tych lokalizacji materiał merytoryczny i zakres szkolenia jest dokładnie taki sam jak w naszym centralnym ośrodku. Kładziemy niezwykle duży nacisk na dobór naszej kadry i wiedzę. Nasi instruktorzy to eksperci z zakresu technik survivalowych oraz bardzo wielu innych dyscyplin outdoorowych.

Survivaltech to marka która wyłoniła się z nas samych. Gdy zajmujesz się czymś całe życie to naturalną drogą rozwoju jest stworzenie czegoś w czym czujesz się dobrze. Tym właśnie jest Survivaltech. Dajemy Ci całe nasze doświadczenie. A jest tego dużo.

Survivaltech to także wiele lat doświadczeń w zrozumieniu rynku outdoorowego – produktu oraz działań research and development dla branży outdoor. Rok 2015 to wdrożenie wspólnie z firmą Helikon-Tex samodzielnej linii Bushcraft z produktami dedykowanymi do działalności leśnej, survivalowej, bushcraftowej.

Survivaltech to także wiele form prezentacji video.  Nasz kanał You Tube to ponad 24 tyś. Stabilnych subskrypcji i wiele rodzajów filmów. Na naszym kanale prezentujemy filmy merytoryczne, poruszające tematykę branży outdoorowej oraz typowo bushcraftowo– survivalowej: odzież, technologie, wyposażenie osobiste, plecaki, noże itp.

Często także nagrywamy nasz flagowy „program” czyli „Gadanie o Dupie Maryny” – jest to seria filmów w których w bardzo luźny sposób omawiamy nowinki z życia naszej branży. Czasami w sposób prześmiewczy piętnujemy zachowania, które według nas są nieodpowiedzialne lub błędne oraz chwalimy odpowiednie produkty i firmy. Forma przekazu serii „Dupa Maryny” jest mocno przerysowana oraz groteskowa – nie wszystko co tam mówimy należy brać poważnie – trzeba zrozumieć  tę formę żartu i ironii. Dużo jeździmy zawodowo oraz podróżujemy prywatnie dlatego często nasze „Gadanie o Dupie Maryny” to filmy z podróży z różnych ciekawych miejsc.

survivaltech_dupa_maryny

Czasami nasze filmy i zdjęcia to śmieszna sprawa :)

Social media: 

Facebook – 59 tyś odbiorców

Instagram

Instagram Paweł 

Instagram Łukasz 

 

 

SURVIVALTECHOWA WIGILIA POMAGANIA

Survivaltech.pl to też działalność charytatywna. Przez wiele lat dla naszych klientów i znajomych firm organizowaliśmy wigilie. Było to zwyczajne spotkanie podczas, którego składaliśmy sobie życzenia, jedliśmy karpia  i piliśmy wodę ognistą. Po jakimś czasie stwierdziliśmy, że nasze moce organizacyjne można wykorzystać w znacznie lepiej. Od 4 lat organizujemy spotkanie wigilijne  branży survival – bushcraft – outdoor. To spotkanie wo wyjątkowa okazja na zbieranie datków na Hospicjum dla dzieci w Częstochowie. Świetni ludzi, wsparcie firm branżowych pozwala nam co roku bić zbiórkowe rekordy. W roku 2018 zebraliśmy prawie 30 tyś zł – tylko w jeden wieczór!!!!! :)

pawel_profilPAWEŁ

Paweł w 1988 roku wstąpił do Harcerstwa. Inne czasy, inny sprzęt, ale techniki te same. Dziś gdy liczymy czas spędzony w lesie idzie on w tysiącach dni. Gdy pada, gdy jest zimno, gdy świeci słońce. Przez ponad 20 lat służby zdobył wiele odznaczeń i przede wszystkim wiedzy. Wychował kilka pokoleń harcerzy. Nie da się opisać w kilku zdaniach tego czego można nauczyć się w harcerstwie. Następnie służba w elitarnym 1 Pułku Komandosów (dzisiejsza Jednostka Wojskowa Komandosów), kilka klubów specjalnościowych i militarnych. Wszędzie tam zajmował się nauczaniem i wychowywaniem. Stąd jego niesamowite podejście do uczestników szkoleń.

lukasz_profilŁUKASZ

Łukasz od ponad 20 lat hobbystycznie a później zawodowo związany z branżą outdoor. Wychowawca na niezliczonych obozach dla młodzieży. Wychowanek „Szkoły pod żaglami” na STS Pogoria, wyczynowo uprawiający wspinaczkę oraz sporty walki. Instruktor sportów walki, instruktor strzelectwa, płetwonurek KDP/CMAS, instruktor prowadzący zajęcia dla młodzieży w Strzelec „OSW”. Łukasz wiele lat realizował projekty eventowe dla firm i instytucji. Od 2014 roku instruktor Międzynarodowej Federacji Outdoorowej (I.O.F).

Instruktorzy SURVIVALTECH

piotrek_profilPIOTREK

Nasz ekspert w zakresie hipotermii i wychłodzenia organizmu, ekstremalny mors. Jego rekord życiowy to 2 godz. w wodzie o temperaturze 2stC (bez wychodzenia) oraz pozytywnie zaliczony test w akcji „Oswajamy Mróz” w styczniu 2019 – wszedł do wody o temperaturze 0,14 st.C dwanaście razy po 10 minut w ciągu 12 godzin, spędzając łącznie w przeręblu dwie godziny. Trening przeprowadził nic nie jedząc i nie dostarczając żadnych innych kalorii do ogrzania organizmu. W kwietniu 2019 roku podczas „Bike Ekspo” spędził w komorze -100 st.C (pulsacyjnie -150 st.C) 6 i pół godziny stojąc! – asekurując wielokrotnego rekordzistę Guinnessa Valerjana Romanovskiego podczas bicia kolejnego rekordu. Rekordzista Guinnessa z 2019 roku w morsowaniu sztafetowym. Człowiek, który przeżył w Jakuckich mrozach sięgających -65 stopni Celsjusza kilka dób, walcząc z odwodnieniem, własnymi słabościami i dziką naturą, pokonując przy okazji odcinek prawie 160 kilometrów po drodze Kołymskiej, w najzimniejszym miejscu na ziemi. Człowiek, który przeżył randkę z hipotermią w 2020 roku poddając się dwukrotnie stanowi wychłodzenia organizmu w ciągu dwóch dni w celach naukowych. Przeleżał w średniej temperaturze -100 st C (w śpiworze do -18) sześć godzin w samej bieliźnie termoaktywnej bez uszczerbku na zdrowiu i odmrożeń, następnego dnia  zarypany 400 kg lodu wytrzymał półtorej godziny. W 2022 wybiera się na samotną ekspedycję na biegun południowy.

Honorowy dawca krwi – zasłużony „Dla Zdrowia Narodu” – oddał już ponad 41 litrów krwi.

Strona OŚRODKA SZKOLENIOWEGO W KIELCACH:
survivaltech-kielce.pl

konrad_profilKONRAD

Swoją przygodę z lasem zaczął w harcerstwie, na początku lat dziewięćdziesiątych. Kolejnym etapem były szkolenia i obozy klubów militarnych, a później służba wojskowa w kompanii rozpoznania 1 WBPanc. Wszystko to razem zaowocowało doświadczeniem wyniesionym z setek nocy w lesie, spędzonych w różnych warunkach i bez względu na porę roku. Obecnie współpracuje z Firmą Survivaltech jako instruktor, a na co dzień jest zawodowym strażakiem z dwunastoletnim stażem, o specjalności nurka MSW.

Instruktorzy IOF (International Outdoor Federation)

piotrek_profilMICHAŁ

Pierwsze kroki w lesie stawiałem jako harcerz 17 ŁDH, która jako jedyna od 1945r zdobyła trzy razy z rzędu miano drużyny Rzeczypospolitej. W harcerstwie nauczyłem się technik niezbędnych do bytowania w lesie ale też prowadzenia licznych zajęć , biwaków i obozów dla młodzieży. Kolejnym etapem „leśnego życia” była i jest rekonstrukcja historyczna. Działanie w Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej Rakkasans pozwoliło mi nabyć wiedzę o sprzęcie i wyposażeniu miedzy innymi z lat 60. Wiedzę nie  tylko teoretyczną ale też praktyczną. W 2018 roku używając tego wyposażenia w komorze klimatycznej na Politechnice Krakowskiej w -50’C lub też podczas kilkunastudniowych wyjazdach w góry. Na codzień jestem Ratownikiem WOPRu. Poza pracą na basenie czy też nad morzu działam w grupie interwencyjnej łódzkiego WOPR z którą podnoszę swoje kwalifikacje poprzez szkolenia np. z ratownictwa lodowego czy też z działań SAR. Pracuję również jako pilot wycieczek orazi wychowawca obozów młodzieżowych.  Od 2016 roku jestem instruktorem Survivaltech.

iof

International Outdoor Federation

Survivaltech jest przedstawicielem na Polskę International Outdoor Fedeartion zrzeszającą najlepsze szkoły survivalowe w europie.

wspolpraca