FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kursów survivaltech.pl

Czym się różnicie od konkurencyjnych firm?

Firma survivaltech to lata doświadczeń, które zostały docenione przez Międzynarodową Federację Outdorową International Outdoor Federation, która działa w całej europie. Program naszego szkolenia jest oparty o wiedzę i doświadczenia instruktorów survivalu z wielu krajów. Cały kurs jest dopracowany w taki sposób aby wiedza z zakresu realnych technik przetrwania byłą naprawdę pożyteczna i mogła być wykorzystana w wielu krajach i w wielu prawdziwych sytuacjach survivalowych.

Mój poziom wiedzy jest zbyt niski abym zakwalifikował się na kurs.

Każdy może wziąść udział w naszym kursie! Bez znaczenia jest Twój poziom wiedzy i wyszkolenie do pracy w terenie. Nasz program szkolenia jest unikatowy i tak stworzony aby doświadczona osoba jak i osoba bez najmniejszego doświadczenia w survivalu dała sobie radę i wyniosła ogromny zastrzyk wiedzy dotyczący sprzętu, procedur oraz technik radzenia sobie w sytuacjach „cięzkich”.

Wasze kursy są dość drogie.

Nie do końca gdyż w cenę szkolenia survivalowego wchodzi: transport od dworca głównego na teren Jury Krakowsko-Częstochowskiej i spowrotem, opieka medyczna oraz logistyczna na cały czas trwania kursu, kompletne wyżywienie na czas trwania kursu – racje żywnościowe, żywa zwierzyna do nauki przygotowania posiłku, woda, sprzęt do przygotowywania oraz przenoszenia wody, noże renomowanych marek, krzesiwa, przyrządy nawigacyjne, worki transportowe, ubezpieczenie NNW.

Jest nas 5 osób. Czy mamy dopisać się do „otwartego” terminu czy zrobicie szkolenie specjalnie dla nas?

Przyjęliśmy, że minimalna ilość osób na szkoleniu to 15 uczestników. Jeśli taka grupa zostanie uzbierana wtedy wyznaczamy termin szkolenia specjalnie dla Was.

Czy potrafimy „pracować” z młodzieżą ?

Jesteśmy instruktorami z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą na koloniach, obozach, w Związku Strzeleckim Strzelec oraz ZHP. Posiadamy wymagane uprawnienia opiekunów oraz organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Posiadamy także gruntowną wiedzę z zakresu ratownictwa medycznego oraz udzielania piewszej pomocy przed medycznej oraz współpracy z jednostkami ratownictwa. Dokładamy wszelkich starań aby każdy kurs był ultra – dopracowany pod względem bezpieczeństwa.

Co Wy wiecie o prawdziwym survivalu ?! survival to wyjście w las z samym nożem i już !!

Nie do końca :). Survival to pojęcie, które określa sytuację, która nie powinna mieć miejsca – sytuację skrajną, awaryjną oraz nie przewidzianą, która może mieć bezpośredni wpływ na życie i zdrowie. My uczymy procedur, zachowania, doboru sprzętu oraz racjonalnego myślenia, które też należy ćwiczyć.

Jeśli złamiesz nogę podczas wakacyjnego wypadu w Alpy nie będzie Cię interesowało „obcowanie z naturą” a jedynie dotrwanie do rana i pomoc ratownikom w zlokalizowaniu Twojej pozycji – na naszych kursach dowiesz się jak zwiększyć bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny.

Jak często odbywają się kursy ?

Kursy survivalowe organizowane przez firmę survivaltech.pl odbywają się cykliczne dwa razy w miesiącu. Jesteśmy w wielu miejscach kraju przekazując naszą wiedzę, więc jeśli masz grupę minimum 15 osób, które chcą wziąć udział w szkoleniu – zrealizujemy takie szkolenie dla Ciebie.

Jak wygląda procedura zapisu na kurs ?

Nasze szkolenia odbywają się cyklicznie, najpierw sprawdź dostępne terminy w naszym kalendarzu, jeśli wybrałeś odpowiedni termin dla siebie uzupełnij ankietę kursanta poprzez wciśnięcie „zapisz się” – wtedy termin szkolenia jest dla Ciebie zarezerwowany i dostaniesz potwierdzającego e-meila.

Kiedy otrzymam informacje organizacyjne dotyczące mojego kursu?

Jak tylko wybierzesz dla siebie termin szkolenia, oraz uzupełnisz „ankietę kursanta” dostaniesz potwierdzającego e-maila ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi kursu (miejsce spotkania, wyposażenie itp…)

Czy po ukończeniu szkolenia dostanę jakieś zaświadczenie, certyfikat?

Tak, każdy uczestnik dostaje odpowiedni certyfikat szkolenia.

Z czego strzelacie na szkoleniu Combat SERE … ASG, paintabll?

Na szkoleniu z zakresu zrywania kontaktu Combat SERE wykorzystujemy karabinki w układzie AK (AKMS, AKS, Beryl, Tantal) oraz amunicję palną bojową przez cały czas trwania szkolenia.

Nie mam wymaganego sprzętu.

Wystarczy, że masz swoje buty, kurtkę przeciwdeszczową, bluzę i dużo zapału. Jesteśmy w stanie zagwarantować Ci absolutnie całe wyposażenie, które zabierzesz ze sobą w teren: śpiwory, karimaty, noże, krzesiwa, pałatki, plecaki, polary, mundury wojskowe, niezbędniki, zestawy survivalowe, menażki – mamy dla Ciebie wszystko co potrzebne.

Nie mam jeszcze 18 lat a chcę brać udział w szkoleniu.

Szkolenia realizujemy tylko dla osób pełnoletnich. Jeśli nie masz jeszcze 18 lat możesz także wziąć udział lecz tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna, który także bierze udział w szkoleniu.

Czy mogę zabrać  syna/córkę na szkolenie?

Tak, ale minimalny wiek takiego młodego uczestnika to 13 – 14 lat. Wszystko zależy od możliwości i zdolności manualnych dziecka. Oczywiście udział w szkoleniu jedynie pod opieką osoby dorosłej biorącej udział w szkoleniu.

Czy mogę zabrać swojego psa na szkolenie?

NIE, bo kto będzie się nim zajmował jak Ty będziesz na szkoleniu?:) Szkolenie trwa non-stop (z małymi przerwami) całe dwa dni.  Nie ma czasu na zajmowanie się psem.

Trochę to przypomina szkolenie wojskowe – będziecie na mnie krzyczeć ?

Oczywiście, że nie będziemy na nikogo krzyczeć. Jesteście Państwo naszymi klientami i dbamy o wasze zadowolenie. Jesteśmy jedyną tego typu firmą w kraju sprzedającą WIEDZĘ. My NIE zajmujemy się wymuszoną integracją. My dajemy zastrzyk wiedzy poprzez gruntowne wykłady oraz ćwiczenia praktyczne.

Czemu mam wybrać właśnie survivaltech.pl ?

Bo my uczymy realnych technik radzenia sobie w sytuacjach skrajnych przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu dostępnego na światowym rynku. Na naszym kursie będziesz mógł zobaczyć i porównać dobry sprzęt survivalowy znanych marek. Dowiesz się co wybierać a czego unikać podczas zakupu i kompletowania swojego sprzętu.

Co jeszcze? Zobacz naszą galerię szkoleń, która zawiera kilkanaście tysięcy zdjęć z setek szkoleń, które odbywają się kila lub kilkanaście! razy w miesiącu. Czemu nasza oferta jest dobra? Bo nasza firma zajmuje się tylko tym i niczym innym.

Wasze szkolenie jako prezent dla mojego męża, żony.

Pewnie! Bardzo często się to zdarza – potrafimy działać skrycie i nie wydać Twojego prezentu. Udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji jak przygotować bliską Ci osobę na prezent w postaci szkolenia w naszej firmie. Dostaniesz od nas druk zaproszenia, który możesz wręczyć bliskiej Ci osobie.

Zobacz więcej tutaj: https://www.survivaltech.pl/jak-zapisac-sie-na-szkolenie-survivalowe

Kobiety także biorą udział w szkoleniach?

Pewnie, że biorą udział! :) około 30% grupy to Panie.

Szkolenie 5 godzinne jest dla amatorów ?

W naszym cyklu szkoleń nie ma podziału na zawodowców i amatorów. Dzięki ankiecie, którą kursant uzupełnia jesteśmy w stanie dostosować poziom szkolenia do każdej osoby bez względu na doświadczenie i umiejętności. Szkolenie 5 godzinne jest specjalistycznym szkoleniem, które zawiera najważniejsze i najczęściej wykorzystywane techniki survivalu awaryjnego w Polskich szerokościach geograficznych.

Czy szkolenie Combat SERE jest dla każdego? Musze mieć doświadczenie wojskowe?

Ten rodzaj szkolenia jest przeznaczony dla każdej osoby pełnoletniej. Nie musisz mieć wcześniejszego przygotowania wojskowego – jest to szkolenia otwarte dla każdego.

Gdzie mogę kupić wyposażenie i sprzęt osobisty na takie szkolenie?

Możesz kupić na platformie naszego sklepu www.survivalsklep.pl.

Powiedz, że jesteś naszym kursantem – otrzymasz odpowiedni rabat.