Stalking & Tracking. Warsztaty działań nieregularnych

Data dodania: 10 marca 2014   |  Ilość komentarzy: 0   |  Kategorie: Szkolenie

Działanie Nieregularne to rodzaj walki prowadzonej przez przygotowane już w czasie pokoju lub doraźnie tworzone w czasie wojny pododdziały (zgrupowania), stosujące specyficzne sposoby walki w celu zwalczania i dezorganizacji działań przeciwnika na obszarze przez niego opanowanym. Do celów szczegółowych zalicza się: wykrycie i rozpoznanie przeciwnika, osłabianie jego potencjału, zakłócenia funkcjonowania jego systemu dowodzenia, systemu logistycznego a tym samym do zwiększenia liczebności ubezpieczeń kosztem sił możliwych do użycia na zasadniczym kierunku działania….

 

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju warsztaty związane z działaniami nieregularnymi.

W czasie trwania warsztatów skupimy się na dwóch zagadnieniach:

Stalking- podchodzenie celu. To termin wywodzący się z technik snajperskich. Technika ta polega na skrytym podejściu do celu celem rozpoznania lub likwidacji. Kluczem jest człowiek, gdyż w niektórych sytuacjach taktycznych tylko człowiek może podjąć odpowiednią decyzję lub zinterpretować daną rozpoznaną rzecz. Stąd Stalking to trudna i ciężka nauka, gdyż naprzeciw siebie staje człowiek i jego pradawne instynkty.

Tracking- termin znany u nas bardziej pod nazwą „tropienie”. Różnica jest taka że samo tropienie z reguły odnośni się do zwierząt. Tracking to tropienie przeciwnika. I nie chodzi tutaj tylko o chodzenie po śladach, ale całą logistykę takich działań. Zanim znajdziemy ślady przeciwnika na swoim terenie, musimy zawęzić krąg poszukiwań. Tutaj dużą rolę odgrywa analityczne podejście taktyczne, praca z mapą oraz świeży umysł.

W naszych warsztatach będziecie mogli zapoznać się z tropieniem przeciwnika w terenie. Jak odnaleźć ślady, jak je interpretować, jak odczytać ilość osób które śledzimy i w końcu jak zmusić przeciwnika do wejścia w pułapkę.

Następnie zajmiemy się podchodzeniem do celu. Tym razem uczestnik wcieli się w rolę zwiadowcy którego zadaniem będzie w trudnym nieznanym terenie przeprowadzić zadanie rozpoznawcze.

 

więcej informacji znajdziecie u nas na stronie ;  Stalking & Tracking