Zegarek

Data dodania: 14 kwietnia 2014   |  Ilość komentarzy: 19   |  Kategorie: Wyposażenie

Zegarek to chyba podstawowy element wyposażenia EDC jaki noszę ze sobą. Od wielu lat jest to cały czas ten sam model. G-shock.

Dziwne jest to że wiele osób pyta co to za model. G-shocki są bardzo popularne..bo są wytrzymałe. No i w miarę tanie.Przy okazji wymiany paska na nowy postanowiłem cyknąć kilka fotek i napisać zainteresowanym co nieco o tym właśnie modelu.

Mój zegarek to model DW-069V-9V wywodzący się z bardzo popularnej serii DW-069. A znów 069 to nic innego jak seria DW-6900. Dlaczego tak? Przez lata Casio wypuściło taką ilość zegarków że chyba sami się pogubili. Co rok wychodzi ich kilkanaście różnych wersji, stąd za pewne ten nieład w oznaczaniu. Może niekoniecznie nieład..a po prostu ogromna ilość. Wystarczy zmienić kolor i pasek i już mamy nowe oznaczenie.

Znalezienie dokładnie takiego samego modelu jak mój graniczy z cudem. Dopiero gdy zacząłem grzebać w historii tego modelu okazało się że nie jest on piaskowy jak mi się na początku wydawało..tylko złoty ;-)

 dw069

Seria DW6900 zadebiutowała w 1995 roku. Dziś to klasyczna już forma do której się przyzwyczailiśmy; okrągła koperta, pogrubiony gumowy otok oraz trzy małe okienka nad ekranem LCD.

Ja swój model zakupiłem na popularnym portalu aukcyjnym prawie 8-lat temu. Wtedy już „wyglądał” na piaskowy, stąd moje zainteresowanie. Wcześniej używałem Timexa ale on się po prostu rozpadł. Do dziś wymieniłem trzy paski w G-shocku i dwie baterie. Mimo że jest to naprawdę kawał kloca i mimo że nie raz nim uderzyłem, spadł, był moczony i gnieciony, nadal jest w bardzo dobrym stanie. Na pewno lubię go z powodu paska. G-shocka może wybrać z paskiem wykonanym z tworzywa ale także z nylonowym. Ten drugi jest mniej popularny bo strasznie pogrubia wysokość zegarka na ręku. Nylonowy ma jednak tą zaletę że można go założyć na mankiet rękawiczki, na mundur itp. No i zdaje mi się że jest wytrzymalszy. Gdy wyskoczy lub pęknie Wam teleskop to zegarek będzie dyndał na drugim. Gdy pęknie teleskop w zwykłym pasku to zegarek tracimy.

Po kilku latach używania zmieniłem DW 069 na model Mudman. Dla koloru. Mudman był zielony, a wyświetlacz miał czarny. Jednak Mudman jak i wiele innych modeli współczesnych G-shocków maja wadę która powoduje że nie mogę się na nie przesiąść.

Po pierwsze mimo że ładnie wygląda czarny LCD to jest on zupełnie nieczytelny. W standardowym modelu wystarczy rzut oka i już widać która jest godzina. Po prostu łatwiej i szybciej nasz mózg reaguje na czarne litery na jasnym tle niż na jasne litery na ciemnym tle. To pierwsza bolączka. Druga to fakt że w Mudmanie po włączeniu stopera nie można było sprawdzić godziny. W modelu DW-069 stoper normalnie pracuje a godzina pojawia się ponad nim. Dzięki temu podczas na przykład biegania lub normalnego pomiaru możemy kontrolować czas.

Sam zegarek oprócz legendarnej wytrzymałości nie ma żadnych wodotrysków. Żadnych 16 melodyjek lub tym podobnych bajerów. Tylko zegarek, stoper, timer, budzik. Myślę że przez to też tak długo trzyma baterię.

Klasyczne KISS.

Do tego modelu można kupić nowy typ paska nylonowego. Jednak występują one tylko w szalonych hipsterskich kolorach. Kawałek taśmy calowej i rzepa oraz stare zapięcie załatwia sprawę.

Zapraszam do galerii ;-)

SURV4121_zmien rozmiary

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA