Custom ALICE Chest Rig

Data dodania: 03 sierpnia 2012   |  Ilość komentarzy: 6   |  Kategorie: Wyposażenie

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu ale niestety cały czas doba ma 24 godziny a ręce ma się tylko dwie. Nic nie mogę z tym zrobić.

Co tam znów na tapecie. Jakiś czas temu zrobiłem dwa proste chesty bazujące na ładownicach i wyposażeniu z systemu ALICE. Pierwszego takiego chesta zrobiłem kupę lat temu dla mojego kolegi Bartka. Było kilka wersji takich chestów. Szyty z materiału woodland oraz robiony pod standardowe kieszenie ALICE. Oba wykorzystywały spinki ALICE do montażu ładownic.

Co to w ogóle za pomysł? Pierwszy raz takiego chesta widzieliśmy w książce o Zwiadzie Piechoty Morskiej. Później pojawiło się zdjęcie operatora Seal gdzieś z połowy lat 90-tych.

Wydawało się trochę logiczne że ktoś sięgnie po popularne ładownice ALICE aby montować je także na innym panelu. W tych właśnie latach LBT oferowało oporządzenia oparte właśnie na spinkach ALICE. Odkąd pojawiło się zdjęcie można już było bezwstydnie szyć takie panele ;-)

Na zdjęciach zobaczycie różne modele z różnego okresu czasu. Szyte i z oryginalnego materiału jak i z kopii. Po malowaniu Krylonem już trudno odróżnić oryginał od kopii. Oczywiście to tylko produkty pod reko które lekko odbiegają od standardów. Ale gdy szukaliśmy chesta który sprawdziłby się w CQB i nie odbiegał od stylizacji na Seal to na początku wieku nie było nic takiego dostępnego w Polsce.

Na zdjęciu Bartek z ówczesnego Seal Team ST2

Obecnie jest to chyba najtańsze rozwiązanie modularne jakie sobie można wymyślić.

I na koniec konstrukcyjna informacja. Szyłem takie chesty na taśmie 5,5 amerykańskiej i załadowane kieszenie mocno na niej pracowały. Polecam jednak taśmę calową tak aby ładownica nie pracowała

[nggallery id=79]