Kuchenka ekspedycyjna Survivaltech vol.3

Data dodania: 09 marca 2015   |  Ilość komentarzy: 13   |  Kategorie: Survival, Wyposażenie

Kuchenka ekspedycyjna vol.3

Kuchenka ekspedycyjna jest najczęściej kupowanym produktem z naszej oferty. Jednak nie ma rzeczy której nie można poprawić bądź ulepszyć. Po długich rozważaniach postanowiliśmy wprowadzić do sprzedaży model V.3.

Czym się różni ? Jak go ulepszyliśmy?

Pierwsza najważniejsza zmiana to powiększenie otworu na dokładania drewna. Stary nie był zły, ale dochodziły do nas prośby o zmodyfikowanie tej części. I tak zrobiliśmy. Kuchenka ma ten sam wymiar co stara. Tylko otwór został powiększony.

Teraz powinno się łatwiej dokładać do paleniska.

Kolejna zmiana to zwężenie górnych krawędzi. Wraz z kolejnym usprawnieniem jakim jest ruszt, górne krawędzie stają się bardziej stabilne. Teraz można gotować na kuchence w mniejszych naczyniach.

Nosząc kuchenkę na różnych wyjazdach spotkaliśmy z kolejnym problemem. Czasem jest tak mokro że w kuchence ciężko coś zagotować. Znaczy -da się ale kosztje to wiele pracy. Jak rozwiązać taki problem?

Noszenie dwóch kuchenek mija się z celem. Wprowadziliśmy opcję gotowania na paliwkach typu ZIP/ESBIT a także na paliwkach ekologicznych. Do kuchenki dochodzi teraz kolejny ruszt który poodnosi palenisko do góry. Dzięki temu kawałek blaszki może nam pomóc zagotować wodę w awaryjnych momentach, wtedy gdy opał naokoło jest niedostateczny.

Ale.

Żeby ta kuchenka była jeszcze bardziej zaawansowana i dodatkowe dwie blaszki na ruszt i palenisko nie były tylko pojedynczym usprawnieniem postanowiliśmy aby dodać jeszcze jeden element.

Teraz za pomocą paleniska i tzrech blaszek można stworzyć kuchenkę do gotowania na paliwkach typu ZIP/ESBIT.

Posiadając jedną kuchenkę ekspedycyjną -posiadacie dwie a nawet trzy możliwości gotowania.

 

SAM_0122_zmien rozmiary SAM_0123_zmien rozmiary SAM_0126_zmien rozmiary SAM_0127_zmien rozmiary SAM_0129_zmien rozmiary SAM_0131_zmien rozmiary SAM_0136_zmien rozmiary SAM_0151_zmien rozmiary SAM_0164_zmien rozmiary SAM_0176_zmien rozmiary SAM_0177_zmien rozmiary SAM_0181_zmien rozmiary