Smock FirstSpear

Data dodania: 27 listopada 2011   |  Ilość komentarzy: 2   |  Kategorie: Odzież

Na horyzonce pojawiła się kolejna kurtka typu Smock. Teraz chyba każda firma szyjąca musi honorowo wprowadzić swoją wariację smocka. Czekamy na North Face ;-)

Wracając do kurtki. jest to klasyczny wzór. bardzo mocno zbliżony do modeli Arktisa. Posiada cztery klasyczne duże kieszenie +dwie dodatkowe po bokach i jedną ucieczkową z tyłu. Nowością mogą być kieszenie na rękawach naszyte mocno pod kątem..ale nie do końca przemyślane. Jako ich zapięcie wykorzystano guzik kanadyjski. Nie jest to dobre rozwiązanie. owszem kurtka ma zacięcie okrycia snajperskiego więc dobywanie przedmiotów z kieszeni powinno się odbywać bezszelestnie, ale można tam zastosować zamek a nie guzik który ciężko będzie zapiąć. Znowu takich przemyśleń konstruktor nie wykorzystał w innym miejscu. Klapa głownego zamka jest zapinana na rzepy  a to właśnie tutaj powinny się znajdowac guziki, które pomagają w wentylacji i cichym zdejmowaniu, zakładaniu i grzebaniu pod kurtką.

Na kapturze i ramionach naszyto krótkie odcinki taśm służące dopinaniu maskowania. Tworzy się wtedy integralny maskałat na wzór Viper Hooda. Na przedramionach naszyto kieszenie na długopisy. W modelu dla snajperów powinna się tam też znaleźć kieszeń na notes i busolę a nie same długopisy. Po co komu trzy długopisy na ręce?

Kurtka ma ocieplane kieszenie identyczne jak w modelu SASS (kopiowanego później przez Helikona)

Jest to model raczej ciężki-jak opisuja trzysezonowy. Ma troche podszewki polarowej na kołnierzu oraz w kieszeniach co na pewno podnosi wage i wielkość kurtki po zwinięciu. Wykonano ją ze 100% sztucznego materiału. Opisujący ją człowiek mimo to zapewnił że materiał jest paroprzepuszczalny a pokrycie DWR gwarantuje lekką wodoodporność.

Kurtka wygląda w tym kolorze bardzo dobrze ale cena 339 $ jest mocno naciągnięta jak za okrycie wierzchnie bez membrany ;-)

Zdjęcia pochodzą z www.soldiersystems.net

[nggallery id=35]