COMBAT SERE II

Data dodania: 25 lipca 2013   |  Ilość komentarzy: 2   |  Kategorie: Nowości

W ostatni weekend odbyła się kolejna edycja szkolenia Combat SERE. Jest to propozycja dla każdego kto jest zainteresowany zieloną taktyką i operacjami w terenach niezurbanizowanych. Przez prawie trzy dni uczestnicy szkolenia poznawali techniki prowadzenia patroli, rozpoznania, nawigacji dziennej i nocnej oraz przede wszystkim technik zrywania kontaktu.

Bo jedną z przyczyn izolacji personelu militarnego na obcym terenie jest właśnie kontakt ogniowy.

Na naszych szkoleniach pod czujnym okiem instruktorów strzelań bojowych, uczestnicy poznają techniki poruszania się w czasie kontaktu ogniowego oraz co zrobić w następnej kolejności.

Szkolenie podzielone jest na trzy etapy.

Pierwszy etap to teoria SERE oraz niektóre elementy z taktyki zielonej. Jak się przygotować, co zabrać, na co zwracać uwagę. Omawiamy tutaj zasadę liniowości wyposażenia i wszystkie elementy jakie każdy powinien mieć ze sobą.

Następnie instruktorzy z TacticalTeam 45 pokazują podstawowe zasady obchodzenia się z bronią. Jak ona działa, jak się ją obsługuję i co jest najważniejsze w technikach szybkiego strzelania i obsługi broni.

Kolejnym etapem są techniki zrywania kontaktu w trzech podstawowych szykach (rząd, cygaro oraz trójkąt) Po działaniach na sucho przychodzi czas na załadowanie magazynków ostrą amunicją. I teraz okazuje się że kilka godzin spędzonych na nauce czynności i procedur związanych z zerwaniem kontaktu z reguły idzie do kosza. Po prostu wraz z ilością amunicji wzrasta adrenalina.

Po tym etapie uczestnicy zapoznają się z rozkazem bojowym, uzupełniają wyposażenie i ostatni raz zrywają kontakt. Jednak to zerwanie nie kończy się omówieniem błędów tak jak miało to miejsce dotychczas lecz uczestnicy znikają w lesie gonieni jeszcze seriami ze ślepaków. Dopiero po jakimś czasie można się zatrzymać i wejść do następnego etapu jakim jest ucieczka.

Teraz jest czas na sprawdzenie wcześniej omawianych procedur oraz technik związanych z ucieczką. Uczestnicy uczą się poruszać się w lesie w dzień i w nocy na azymuty. Odnajdować swoją pozycję oraz pracować z mapą. Budują skryte schronienia oraz uczą się palić ogniska w systemie Dakota. Jak rozwinięcie tych zajęć jest panel związany z awaryjnym otrzymywaniem ognia. Czyli jak rozpalić ogień różnymi metodami. Cała noc przeznaczona jest na szlifowanie technik poruszania się na wrogim terenie. Jak maskować ślady, jak być niewidzialnym i jak trafiać za pomocą busoli dokładnie tam gdzie jest punkt RV. Nie zabrakło na szkoleniu pozoracji, tropiących sił wroga i dużej ilości ślepaków ;-)

Na koniec uczestnicy poznają techniki sygnalizacji ziemia powietrze oraz ziemia-ziemia. Ćwiczą rozpalanie ognia za pomocą średniowiecznych technik oraz poznają techniki tropienia.

 

Następne szkoleniu już w sierpniu.

Zapraszamy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA sere (1) sere (2) sere (3) sere (4) sere (5) sere (6) sere (7) sere (8) sere (9) sere (10) sere (11) sere (12) sere (13) sere (14) sere (15) sere (16) sere (17) sere (18) sere (19) sere (20)