Odprawa przed szkoleniem zaawansowanym

Regulamin oraz informacje dotyczące szkolenia zaawansowanego

logo_survivaltech_mail

Szkolenie jest sposobem na sprawdzenie i usystematyzowanie posiadanej wiedzy survivalowej jaką posiadacie. Na kursie podstawowym na spokojnie każdy z Was był uczony rozpalania ognia i innych technik przydatnych w realnym survivalu. Teraz przyszedł czas na sprawdzenie czy umiecie sobie poradzić w trudnej sytuacji.

Szkolenie jest podzielone na kilka etapów. Z racji założeń szkolenia i częstych zmian w scenariuszu nie możecie już dziś poznać wszystkich elementów które będą przerabiane na szkoleniu.

Możemy jedynie zdradzić że będą to wszystkie elementy systemu P.L.A.N.

Na tym właśnie polega survival że atakuje nas w najmniej oczekiwanym momencie. Tak też się zdarzy z Waszą przygodą.

  1. Uczestnik stawia się na szkolenie ubrany w dowolnie wybrany przez niego strój. Może mieć ze sobą 10 przedmiotów które uważa za najbardziej przydatne podczas wykonywania survivalowych zadań, łącznie z noclegiem i marszem.
  2. Wybrane przedmioty nie mogą składać się z osobnych podzespołów. Każda osobna część jest liczona jako dodatkowy element. Wyjątkiem jest nóż z pochwą i krzesiwo z iskrownikiem gdyż są to integralne części tych przedmiotu. Nie będziemy opisywać listy przedmiotów które możecie zabrać. To także jest część kursu. Sami zadecydujcie co Wam może przydać się w opisywanym scenariuszu – to ma być Wasza „burza mózgów” 
  3. Wybrany przedmiot nie może ważyć więcej niż 1,5 kg.
  4. Można zabierać żywność. Może to być jeden z przedmiotów. Tylko jeden (Jednak żywność musi być jednoskładnikowa i nie może przekraczać wagi 1,5 kg. Co to znaczy? Że można zabrać kilogram ryżu np. ale żadnych innych dodatków)
  5.  Wszystkie przedmioty muszą być tak przygotowane abyście mogli je sprawnie przenosić nawet na znaczne odległości. Jednak plecak lub torba będzie dodatkowym przedmiotem. Chyba że tak przygotujecie te przedmioty że będą się mieścić w kieszeniach odzieży. Przed szkoleniem sprawdzimy wszystkie wybrane przez Was przedmioty. Będzie możliwość zostawienia lub zabrania/wymiany innych przedmiotów jednak nadal w limicie 10 sztuk.
  6. Puszka survivalowa to zbiór wielu elementów ;), w którym znajduje się wiele elementów!
  7. Podczas szkolenia będziecie wykonywali najróżniejsze zadania które będą wymagały kreatywności i znajomości technik survivalowych ale też siły woli. Przywidujemy około 10 km dziennie do przejścia.
  8. Nie musicie zabierać żadnych przedmiotów sygnalizacyjnych. Liczy się przetrwanie na miejscu. Sprzęt nawigacyjny też nie jest konieczny.
  9.  Działajcie w myśl hasła „Zabieram co jest niezbędne a nie co może się przydać”
  10. Szkolenie odbywa się niezależnie od warunków pogodowych. Odwołanie szkolenia jest możliwe tylko przez organizatorów w wypadku stwierdzenia zagrożenia życia lub zdrowia
  11. W każdej chwili można zrezygnować z uczestnictwa w dalszej części szkolenia. Organizator nie zapewnia transportu do miejsca ewakuacji za wyjątkiem prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczej lub zagrożenia życia lub zdrowia.
  12.  Po rezygnacji ze szkolenia płatność za szkolenie nie jest zwracana
  13.  Uczestnik jest zobowiązany do wykupienia sobie polisy ubezpieczeniowej na czas trwania szkolenia.
  14.  Szkolenie rozpoczyna się o godzinie 21:00!! w na ośrodku JuraPark Biskupice.  Uczestnik jest zobowiązany dotrzeć na własną rękę na miejsce szkolenia. Szkolenie kończy się o godzinie 11 w niedzielę. (Czas zakończenia szkolenia może się przesunąć o dwie godziny w obie strony. Jest to zależne od grupy i szybkości wykonywania zadań przez nią)
  15.  Odzież którą założycie na siebie nie liczy się jako przedmiot survivalowy. Nie ma znaczenia czy to jest kurtka z wieloma kieszeniami typu Smock czy kamizelka wędkarska w której będziecie nosić gadżety. Dopóki jesteście w miarę normalnie ubrani nikt z instruktorów nie będzie wnikał w to co macie na sobie. Ale założenie na siebie kilku warstw odzieży gdy na dworze temperatura będzie mocno dodatnia będzie przesadą. Jeśli będzie ciepło to każda sztuka odzieży która nie będzie założona na Was jest traktowana jako osobny przedmiot. Jeśli będzie zimno to musicie też to przewidzieć i dopasować odzież do warunków. Sugerujemy ubrać się na cebulkę.
  16.  Zakładamy że nikt na szkoleniu nie będzie oszukiwał i nie będzie próbował przemycać żadnej dodatkowej żywności lub przedmiotów ułatwiających przetrwanie.
  17.  W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas trwania całego szkolenia istotne abyście posiadali ze sobą przez cały czas NAŁADOWANE telefony komórkowe. Nie będzie jednak można z nich korzystać podczas trwania kursu.
  18.  Obowiązkowym wyposażeniem jest także latarka z zapasem baterii. Wchodzi ona w skład wyposażenia awaryjnego
Miejsce spotkania:
Centrum szkolenia survivalowego Jura Park.
Spotkanie - parking „dół” ośrodka 


Pokaż Centrum Działań Survivalowych survivaltech.pl na większej mapie

Zobacz mapkę OPENSTREETMAP: tutaj 

 

szkolenie-zaawansowane

Start szkolenia:

Piątek godzina 21:00

Dane do wpłaty

ABY ZAREZERWOWAĆ MIEJSCE NA SZKOLENIU WYMAGAMY ZADATEK W WYSOKOŚCI 50%

Łukasz Kotlarek

42-200 Częstochowa, ul. Szpakowa 41

konto: 76 1090 1795 0000 0001 1783 9190

BZWBK 1 O. w Częstochowie

 Szkolenie zaawansowane: 749zł / os.

Weźcie pod uwagę charakterystykę pory roku w której odbywa się szkolenie, dobierzcie odpowiednio swój ubiór!

Scenariusz szkolenia:

Lecieliście małą awionetką PZL M-20 Mewa (Piper PA-34) z Katowic do Wrocławia. Na pokładzie było 6 osób + pilot. Jako że to to lot prywatny odbywający się z małego lokalnego lotniska istniała możliwość zabrania na pokład wyposażenia. W połowie lotu samolot wpadł w strefę silnej burzy. Piorun uszkodził awionikę. Pilot stracił kontrolę nad maszyną. Wasz samolot rozbija się w okolicach…