O nas

survivaltech_bushcraftlinePrezentacja nowej linii Bushcraftpodczas największych targów w Europie IWA

Survivaltech – od 2010 roku

 

Marka Survivaltech powstała w 2010 roku. Jest wynikiem ponad 20 lat doświadczeń w technikach survivalowych wyciągniętych z harcerstwa, służby w armii oraz różnych organizacjach. Nie jest tak że Survivaltech powstał aby zapewnić jakąś lukę w rynku, choć rzeczywiście gdy powstawał na polskim rynku były tylko dwie firmy profesjonalnie zajmujące się szkoleniami z technik survivalowych. Ostatnie dwa lata to coś co możemy nazwać ekspansją na rynek Polski. Otwarliśmy kilka oddziałów Survivaltech w kilku lokalizacjach w Polsce. W każdej z tych lokalizacji materiał merytoryczny i zakres szkolenia jest dokładnie taki sam jak w naszym centralnym ośrodku. Kładziemy niezwykle duży nacisk na dobór naszej kadry i wiedzę. Nasi instruktorzy to eksperci z zakresu technik survivalowych oraz bardzo wielu innych dyscyplin outdoorowych.

Survivaltech to marka która wyłoniła się z nas samych. Gdy zajmujesz się czymś całe życie to naturalną drogą rozwoju jest stworzenie czegoś w czym czujesz się dobrze. Tym właśnie jest Survivaltech. Dajemy Ci całe nasze doświadczenie. A jest tego dużo.

Survivaltech to także wiele lat doświadczeń w zrozumieniu rynku outdoorowego – produktu oraz działań research and development dla branży outdoor. Rok 2015 to wdrożenie wspólnie z firmą Helikon-Tex samodzielnej linii Bushcraft z produktami dedykowanymi do działalności leśnej, survivalowej, bushcraftowej.

Survivaltech to także wiele form prezentacji video.  Nasz kanał You Tube to ponad 24 tyś. Stabilnych subskrypcji i wiele rodzajów filmów. Na naszym kanale prezentujemy filmy merytoryczne, poruszające tematykę branży outdoorowej oraz typowo bushcraftowo– survivalowej: odzież, technologie, wyposażenie osobiste, plecaki, noże itp.

Często także nagrywamy nasz flagowy „program” czyli „Gadanie o Dupie Maryny” – jest to seria filmów w których w bardzo luźny sposób omawiamy nowinki z życia naszej branży. Czasami w sposób prześmiewczy piętnujemy zachowania, które według nas są nieodpowiedzialne lub błędne oraz chwalimy odpowiednie produkty i firmy. Forma przekazu serii „Dupa Maryny” jest mocno przerysowana oraz groteskowa – nie wszystko co tam mówimy należy brać poważnie – trzeba zrozumieć  tę formę żartu i ironii. Dużo jeździmy zawodowo oraz podróżujemy prywatnie dlatego często nasze „Gadanie o Dupie Maryny” to filmy z podróży z różnych ciekawych miejsc.

survivaltech_dupa_maryny

Czasami nasze filmy i zdjęcia to śmieszna sprawa :)

SURVIVALTECHOWA WIGILIA POMAGANIA

Survivaltech.pl to też działalność charytatywna. Przez wiele lat dla naszych klientów i znajomych firm organizowaliśmy wigilie. Było to zwyczajne spotkanie podczas, którego składaliśmy sobie życzenia, jedliśmy karpia  i piliśmy wodę ognistą. Po jakimś czasie stwierdziliśmy, że nasze moce organizacyjne można wykorzystać w znacznie lepiej. Od 4 lat organizujemy spotkanie wigilijne  branży survival – bushcraft – outdoor. To spotkanie wo wyjątkowa okazja na zbieranie datków na Hospicjum dla dzieci w Częstochowie. Świetni ludzi, wsparcie firm branżowych pozwala nam co roku bić zbiórkowe rekordy. W roku 2018 zebraliśmy prawie 30 tyś zł – tylko w jeden wieczór!!!!! :)

pawel_profilPAWEŁ

Paweł w 1988 roku wstąpił do Harcerstwa. Inne czasy, inny sprzęt, ale techniki te same. Dziś gdy liczymy czas spędzony w lesie idzie on w tysiącach dni. Gdy pada, gdy jest zimno, gdy świeci słońce. Przez ponad 20 lat służby zdobył wiele odznaczeń i przede wszystkim wiedzy. Wychował kilka pokoleń harcerzy. Nie da się opisać w kilku zdaniach tego czego można nauczyć się w harcerstwie. Następnie służba w elitarnym 1 Pułku Komandosów (dzisiejsza Jednostka Wojskowa Komandosów), kilka klubów specjalnościowych i militarnych. Wszędzie tam zajmował się nauczaniem i wychowywaniem. Stąd jego niesamowite podejście do uczestników szkoleń.

lukasz_profilŁUKASZ

Łukasz od ponad 17 lat hobbystycznie a później zawodowo związany z branżą outdoor. Wychowawca na niezliczonych obozach dla młodzieży. Wychowanek „Szkoły pod żaglami”, wyczynowo uprawiający wspinaczkę oraz sporty walki. Instruktor sportów walki, instruktor strzelectwa, płetwonurek KDP/CMAS, instruktor prowadzący zajęcia dla młodzieży w Strzelec „OSW”. Łukasz wiele lat realizował projekty eventowe dla firm i instytucji. Od 2014 roku instruktor Międzynarodowej Federacji Outdoorowej (I.O.F).

Instruktorzy SURVIVALTECH

piotrek_profilPIOTREK

W lesie spędził niezliczone ilości godzin. Nasz ekspert w zakresie hipotermii, ekstremalny mors. Jego rekord życiowy to 1:30 godz. w wodzie o temperaturze 2stC oraz pozytywnie zaliczony test w akcji „Oswajamy Mróz” w styczniu 2019 – wszedł do wody o temperaturze 0,14 st.C dwanaście razy po 10 minut w ciągu 12 godzin, spędzając łącznie w przeręblu dwie godziny. Trening przeprowadził nic nie jedząc i nie dostarczając żadnych innych kalorii do ogrzania organizmu.

W kwietniu 2019 roku podczas „Bike Ekspo” spędził w komorze -100 st.C (pulsacyjnie -150 st.C) 6 i pół godziny stojąc! – asekurując wielokrotnego rekordzistę Guinnessa Valerjana Romanovskiego podczas bicia kolejnego rekordu.

Honorowy dawca krwi – zasłużony „Dla Zdrowia Narodu” – oddał już ponad 36 litrów krwi.

Strona OŚRODKA SZKOLENIOWEGO W KIELCACH:
survivaltechkielce.pl

konrad_profilKONRAD

Swoją przygodę z lasem zaczął w harcerstwie, na początku lat dziewięćdziesiątych. Kolejnym etapem były szkolenia i obozy klubów militarnych, a później służba wojskowa w kompanii rozpoznania 1 WBPanc. Wszystko to razem zaowocowało doświadczeniem wyniesionym z setek nocy w lesie, spędzonych w różnych warunkach i bez względu na porę roku. Obecnie współpracuje z Firmą Survivaltech jako instruktor, a na co dzień jest zawodowym strażakiem z dwunastoletnim stażem, o specjalności nurka MSW.

Strona OŚRODKA SZKOLENIOWEGO W WARSZAWIE:
survivaltechwarszawa.pl

Instruktorzy IOF (International Outdoor Federation)

piotrek_profilMICHAŁ

Strona www: blank

iof

International Outdoor Federation

Survivaltech jest przedstawicielem na Polskę International Outdoor Fedeartion zrzeszającą najlepsze szkoły survivalowe w europie.

wspolpraca